Potenton Alapítvány
Hírlevélre feliratkozás
Kapcsolat
Rólunk
  • Potenton Alapítvány
  • Koncertek
  • Jegyvásárlás
  • Helyszínek
  • Galéria
  • Hírek
  • English
Kamarakoncert-sorozat
2022. március 29., kedd, 19:00

A Magyar Rézfúvós Kvintett hangversenye

A magyar Rézfúvós Kvintett 1989-ben alakult. Repertoárjukban a reneszánsz és barokk darabok mellett a kortárs zeneszerzők művei és a jazz is megtalálható. Rendszeresen szerepelnek hazai és a nemzetközi hangversenyeken, fesztiválokon, rendezvényeken. Az együttes tagjai zenekari munkásságuk mellett a felsőoktatásban tanítanak.

Fellépők:

KESZTHELYI Bálint trombitaművész
SOLYMOSI Péter trombitaművész
SZŐKE Zoltán kürtművész
FARKAS István Péter Liszt-díjas harsonaművész
BAZSINKA József Liszt-díjas tubaművész






KESZTHELYI Bálint
A Barcson született trombitaművész zenei tanulmányait a helyi zeneiskolában kezdte meg, majd a Szombathelyi Zeneművészeti Szakközép iskolában folytatta tanulmányait egészen 1992-ig. Ezt követően 1997-től a Grazi Zeneművészeti Egyetemen tanult, ahol tanára Uwe Köller volt.  1999-ben egy éven át a Berlini Filharmonikusok Zenekari Akadémiáján csiszolta tudását. 2000-től 2003-ig a Grazi Szimfonikus Zenekar trombitaművésze volt, majd ezt követően 2009-ig folyamatosan turnézott a világ számos pontján. 2014-től a Horváth Nemzeti Színház zenekarának első trombitása, 2017-től a Zágrábi Busina Brass Quintet, 2018-tól pedig a Magyar Rézfúvós Kvintett tagja. 2019-től Pécsi Tudományegyetem Művészeti Karán trombitát oktat. Az elmúlt évek alatt számos CD lemez megalkotásában is közreműködött.
 
SOLYMOSI Péter A Szigetváron született trombitaművész zenei tanulmányait hétévesen kezdte szülővárosában. Pécsett az állami zeneiskolában, a Pécsi Művészeti Szakközépiskolában, majd a Pécsi Tudományegyetem Művészeti Kar Zeneművészeti Intézetében tanult, ahol Tamás János és Neumayer Károly tanította. 1999-től a Pécsi Művészeti Szakközépiskola trombita és kamarazene tanára, 2000-től a Pécsi Tudományegyetem Művészeti Karán trombitatanár.
A bukaresti Jeunesses Musicales Nemzetközi Trombitaversenyen 2000-ben első, 2001-ben a Szegedi és Debreceni Konzervatóriumok Trombitaversenyén második helyezett lett. Boros József növendékeként szerezte meg trombitaművész-tanári diplomáját a Szegedi Tudományegyetem Konzervatóriumában 2002-ben. Ezután a Pécsi Szimfonikus Zenekar, majd a Pannon Filharmonikusok I. trombitása, 2007 óta pedig szólamvezetője. A Drezdai Modern Zene Fesztivál ösztöndíjasa volt 2006-ban. 1997 és 2003 között a Pannon Brass, 2003 óta a Symphonic Brass, majd a Philharmonic Brass muzsikusaként élvezheti játékát a közönség. A Pannon Filharmonikusok 2006/2007. évadában „Az év zenekari művésze” lett. 2010-ben jelent meg saját CD lemeze, „Trombitaszóló” címmel. 2014-ben felvételt nyert a Pécsi Tudományegyetem Művészeti Kar Doktori Iskolájába. 2018 őszétől a PTE MK Zeneművészeti Intézet kinevezett oktatója.
 
SZŐKE Zoltán 1977-ben született Budapesten, nyolcévesen kezdett el kürtön tanulni. 1995 és 1998 között a Zeneakadémia Tanárképző Intézetében Zempléni Tamás, majd Ambrus Károly növendéke volt, 1998-tól a Zeneakadémián Friedrich Ádámnál tanult. Diplomáját 2002-ben szerezte meg. 1997-2018 között a Magyar Állami Operaház zenekarának első kürtöse, 1999-ben az Év Zenekari Művésze-díjjal tüntették ki. Több nemzetközi verseny díjazottja (1997 Iserlohn, 1998 Porcia). 2003-ban és 2009-ben egyik nyertese volt a Budapesti Fesztiválzenekarban játszó művészek számára kiírt Végh Sándor Versenynek. 2012 óta a BFZ első kürtöse.
 
FARKAS István Péter 1950-ben született Szekszárdon. 1972-ben szerzett harsonatanári diplomát Pécsett a zeneművészeti főiskolán. Németországtól Szingapúrig, Svédországtól Japánig végigkoncertezte a világot szóló-, kamara- és nagyzenekari művészként is. Két város is díszpolgárai közé választotta: Finnországban Oulu, az Egyesült Államokban pedig Annapolis. 1974 óta a Magyar Állami Operaház első harsonása. 1986-ban Liszt Ferenc-díjjal tüntették ki. A Budapest Rézfúvós Kvintett, a Magyar Harsona Együttes, a Pécsi Harsonaegyüttes tagja.
 
BAZSINKA József Liszt- díjas tubaművész számos nemzetközi kamaraverseny és tubaverseny díjazottja. Nemzetközi szólista, nemzetközi és hazai mesterkurzusok tubatanára. 10 évet dolgozott a Magyar Állami Operaházban, jelenleg – 25 éve –,  a Budapesti Fesztivál Zenekar tagja. Négy szóló lemeze készült (az ötödik most van gyártás alatt), valamint számos kortárs szerzői lemezen játszik szóló- és kamaraműveket. Munkásságát a Magyar Állam 1996-ban Liszt Ferenc-díjjal ismerte el.

Facebook-esemény


A hangverseny a Potenton Alapítvány, a PTE MK ZMI, és a Pécsi Akadémiai Bizottság Művészeti Munkabizottságának közös szervezésében valósul meg. Támogatja a Nemzeti Kulturális Alap, illetve az Emberi Erőforrás Támogatáskezelő.

   

 

 

Jegyek

Belépőjegy: 2000 Ft, PTE Polgár-jegy 1000 Ft, PTE MK szakmai jegy / Nyugdíjas jegy 500 Ft, CAMERATA bérlet hangversenye

Bővebb információ:
Jegyértékesítés

Online jegyvásárlás

Helyszín

ZMI Liszt Ferenc Hangversenyterem, Zsolnay Kulturális Negyed
7630 Pécs, Zsolnay Vilmos út 37.

Oszd meg másokkal!

Plakát

Olvass minket!

Hírlevél feliratkozás

Elsőként értesítünk legújabb hangversenyeinkről és koncertjeinkről.

Adatkezelési tájékoztatónk.

Kövess minket!

PTE-MK Zeneművészeti Intézet

Keress minket!

Potenton Alapítvány
ZMI

Potenton Alapítvány

7621 Pécs, Szent István tér 17.

info.potentonalapitvany@gmail.com 

PTE Művészeti Kar Zeneművészeti Intézet

Székhely: Pécs, Zsolnay Vilmos út 37.
Levelezési cím: 7630 Pécs, Zsolnay Vilmos u. 16.

www.art.pte.hu/zmi