A PTE Harsona kvintettjének hangversenye
FELLÉPŐK:
FARKAS István Péter Liszt-díjas harsonaművész, BÁLINT István Péter harsonaművész és növendékeik:
Csák István, Szemán Gábor, Erdei Dániel
MŰSOR:
Jeffrey Agrell: Gospel Time
Steven Verhelst: Song for Japan
Helga Warner-Buhlmann: Happy Harry suite
Cseh fanfázok (Jiří Ignac Linek, Anonymus, ...)
Jean-Baptiste Lully: Marche Guerre
Michael Praetorius: Francia táncok
Bazsinka István: Exercise 7
Balogh Sándor: Variációk F.David harsona Concertójának témájára
James Christensen: Comedi for trombones
Thomas Morley: Madrigál
Anton Bruckner: Graduale
Charles Camille Saint-Saens: Téli utazás, Adagio
Vida Lóránt: Kacsatánc
A művészek a harsonairodalom legjavát mutatják be a reneszánsztól egészen napjainkig. Műsoron Jean-Baptiste Lully, Michael Praetorius, Balogh Sándor, Bazsinka István, James Christensen, Thomas Morley, Jiří Ignac Linek, Anton Bruckner, Charles Camille Saint-Saens, Jeffrey Agrell, Steven Verhelst, Helga Warner-Buhlmann, Vida Lóránt szerzeményei.
FARKAS István Péter 1950-ben született Szekszárdon. 1972-ben szerzett harsonatanári diplomát Pécsett, a zeneművészeti főiskolán. Németországtól Szingapúrig, Svédországtól Japánig végigkoncertezte a világot szóló, kamara és nagyzenekari művészként is. Két város is díszpolgárai közé választotta, Finnországban Oulu, az Egyesült Államokban pedig Annapolis. 1974 óta a Magyar Állami Operaház első harsonása. '86-ban Liszt Ferenc-díjjal tüntették ki. A Budapest Rézfúvós Kvintett, a Magyar Harsona Együttes, a Pécsi Harsonaegyüttes tagja.
REGIONÁLIS KAMARAKONCERT-SOROZAT
A Pécsi Tudományegyetem Művészeti Kar Zeneművészeti Intézete nagy örömmel folytatja a 2017 tavaszán, a Potenton Alapítvánnyal közöz szervezésben útnak indított regionális kamarakoncert-sorozatát Somogy-, Tolna-, Baranya- és Zala-megye kis és nagyvárosaiban, összesen 14 helyszínen.
Célunk az, hogy a régió zenebarátait és a reményeink szerint jövőbeli zenebarátait olyan rendkívüli produkciókkal ismertessük meg, melyre a város kiemelkedő zenei kínálata mellett is ritkábban nyílik lehetőség.
Elsősorban szólóhangszerre, énekhangra írott művek és kamarazene kerülnek bemutatásra, szonátaestek, dalestek, kamarazenekari estek formájában.
Koncertsorozatunk a Pécsi Tudományegyetem Zeneművészeti Intézetének kiváló művészi produkcióiból táplálkozik. Liszt- és Kossuth-díjas nemzetközi hírű művésztanáraink és a felnövekvő új művészgeneráció alkotják a fellépő kamaraegyütteseket.